Jak správně vybrat stan?

Při výběru stanu hraje roli mnoho kritérií. V žádném případě neplatí, že čím je stan dražší, tím je lepší. Stany jsou vyvinuty především pro konkrétní účel, pro nějž jsou optimálně nastaveny jednotlivé parametry stanu. Každý styl vyniká při jiných podmínkách a při jiném využití. Pro správný výběr stanu je vhodné znát odpovědi na následující otázky.

Jaké bude předpokládané použití stanu?

Jak často bude stan používán?

Co je hlavním kritériem výběru stanu?

Jak bude stan transportován?

Kolik lidí bude ve stanu přespávat?

Jaká váha, rozměry, výška stanu je vyhovující?

Jaký typ stanu preferujete?

Jaká konstrukce stanu je vyhovující?

Jaké parametry má mít podlážka a tropiko stanu?

Jaké má stan odvětrání?

Jak jsou koncipované vchody, předsíňky a úložné prostory stanu?

Jaké má stan kotvení?

NĚCO MÁLO INFORMACÍ KE KOLEKCI STANŮ TRIMM

 • 1 TROPIKO

Je z lehkého polyesteru s vysokou odolností proti stárnutí vlivem UV záření. Několikavrstvý zátěr polyuretanu udrží vodní sloupec až 4 000 mm*. Švy a poutka jsou přelepeny speciální páskou. 4000 mm * Extreme, Adventure, Trekking series 3000 mm * Outdoor, Family a Shelters serie

 • 2 SILIKONIZACE U STANŮ SERIE EXTREME

V současnosti nejdokonalejší stupeň ochrany proti pronikání vlhkosti, který byl doposud výsadou jen nejvyšších tříd stanů. Na vnějším plášti stanu je nanesením silikonové úpravy dosaženo vysoce účinného a časově neomezeného vodoodpudi- vého efektu. Kombinace silikonu, klasického polyuretanového zátěru a přelepených švů a poutek pak znamená definitivní a trvalou ochranu vnějšího stanu proti pronikání vlhkosti.

 • 3 PODLÁŽKA

Je upravena speciálním polyuretanovým zátěrem na nylonové tkanině, který unese ještě vyšší vodní sloupec 10 000 mm, při zachování velice nízké hmotnosti materiálu. Přelepené švy. * U stanů ze série Outdoor, Family a Shelter je podlážka vyrobená z vrstveného polyetylenu, který má vetkanou síťovou (rip-stop) strukturu pro zvýšení pevnosti a odolnosti.

 • VNITŘNÍ STAN

Vnitřní stan je vyrobený z lehkého polyesteru s vysokou prodyšností a rip-stop úpravou. V kombinaci s jemnou PES síťkou, která dobře větrá a zabraňuje pronikání nečistot i dotěrného hmyzu do vnitřního stanu.

 • 5 KONSTRUKCE

Precizní provedení a povrchová úprava jsou zárukou trvanlivosti a minimálního opotřebování. Barevně odlišené koncovky tyček a lemování tunýlku stejnou barvou. DAC FEATHERLITE NSL POLES * Duralové tyčky využívající systém DAC (Dongah Aluminum Corporation) jsou právem považovány za jednu z nejlepších tech- nologií na světě na poli stanových tyček. Jedná se o technologii, která je založená na vzájemném propojení tyček. Zúžený konec jedné tyčky s menším průměrem umožňuje její vložení do rozšířeného konce další tyčky. Větší průměr tyček s tenčí stěnou zvyšuje celkovou odolnost a výrazně snižuje celkovou hmotnost jedné tyčky o 12 – 18 % v závislosti na její délce. Rozšířený průměr tyček v kombinaci se zvětšeným zásuvným místem na další tyčku vytváří navíc velmi silný spojovací bod mezi jednotlivými částmi tyček. Celková konstrukce stanu se tak stává vysoce odolná proti vnějším vlivům, přičemž si ale stále drží obrovskou výhodu nízké hmotnosti.

 • Extreme series

DURAL 7001-t6 * Speciální duralová slitina, která slouží při výrobě tyček. Precizní provedení a povrchová úprava jsou zárukou tuhosti, pevnosti a minimalizují riziko defektu.

 • Extreme series, Adventure serie

DURAWRAP* Polyesterová fólie aplikovaná na laminátových tyčkách, která výrazně zvyšuje pevnost a pružnost a zároveň prodlužuje jejich životnost (zamezuje třepení konců tyček při jejich zlomení).

 • Trekking series, Outdoor, Family a Shelters serie

OCELOVÁ KONSTRUKCE * Ocelové tyčky z kvalitních materiálů opatřené ochrannou vrstvou proti korozi. Díky tvarování se stavba stanu velmi urychlí. * Family a Shelters serie /jenom u některých modelů/

 • 6 KOTVENÍ

Je založeno na zásadě, že upevnit spodní okraj tropika pouze kolíky k zemi je nedostačující. Tropiko je proto kotveno též k prutové konstrukci. Jsou zde použity kvalitní zacvakávací spony ITW Nexus, které nejen urychlí stavbu stanu, ale především umožní regulaci napětí látky tropika. • Extreme series /DAC duralové kolíky/ • Adventure serie /Duralové kolíky/ • Trekking series, Outdoor, Family a Shelters serie /Ocelové kolíky/

 • 7 VENTILACE

Má nejlepší účinnost, je-li umístěna ve vrcholu kopule. Originální řešení větrání umožňuje plochu větracího otvoru regulovat zevnitř stanu, popřípadě jej i větru vzdorně uzavřít.

 • 8 ODKLÁDACÍ SÍŤKA

Je zavěšena pod vrcholem stanu a je určena pro uložení drobných předmětů.

 • 9 VCHODY

jsou na tropiku i vnitřním stanu řešeny tak, že lze vždy otevřít pravou i levou stranu vchodu, popřípadě obě současně a dosáhnout tak maximálního větrání. Obousměrné zipy tropika jsou překryty na ochranu proti vodě, prachu či zamrzání.

 • 10 SET NA OPRAVU STANU

Všechny stany TRIMM jsou vybaveny samolepicí záplatou na opravu stanu.

JIŽ NEPŘIJÍMÁME NOVÉ OBJEDNÁVKY, DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.

Rádi vám pomůžeme

V pracovní dny od 8 do 16.30 hodin
Telefon
721 637 702
Skype
SportLandercz
Váš košík je prázdný 0
0 oblíbených produktů