Obchodní podmínky

Obchodní podmínky blíže vymezují a upřesňují práva a povinnosti prodávajícího a kupujícího.

Dáváme na vědomí, že e-shop SportLander.cz dnem 1. 1. 2021 ukončuje svojí činnost. Další objednávky od tohoto data nejsou přijímány. E-shop zústává na doméně přístupný pouze za účelem uplatnění reklamace, vratky nebo výměny zboží. Děkujeme za pochopení.

Tyto obchodní podmínky platí ve znění uvedeném na internetových stránkách prodávajícího, v den odeslání elektronické objednávky kupujícím.

 1. Odesláním elektronické objednávky kupující bez výhrad přijímá veškerá ustanovení obchodních podmínek ve znění platném v den odeslání objednávky, jakož i v den odeslání objednávky, platnou cenu objednaného zboží včetně přepravného či poštovného uvedenou v katalogu Internetového obchodu, nebylo-li v konkrétním případě prokazatelně dohodnuto jinak. Odeslanou objednávkou je kupující neodvolatelně vázán.
 2. Storno objednávky může zákazník bez souhlasu prodejce provést maximálně do 24 hodin od objednání, nebo poté, jeli dodavatelem překročena písemně potvrzená dodací lhůta. V dalších případech je nutná dohoda s prodejcem.
 3. Účastníci se dohodli, že není-li podmínkami výslovně stanoveno jinak, řídí se jejich práva a povinnosti obchodním zákoníkem.

Objednávka a uzavření kupní smlouvy

 1. Veškeré objednávky, včetně těch, které jsou podané prostřednictvím internetu, jsou závazné. Podáním objednávky kupující potvrzuje, že je seznámen s těmito obchodními podmínkami jakož i reklamačním řádem a že s nimi souhlasí.
 2. Objednávka je návrhem kupní smlouvy. Kupní smlouva vzniká v okamžiku převzetí objednaného zboží kupujícím.
 3. Podmínkou platnosti elektronické objednávky je vyplnění veškerých formulářem předepsaných údajů a náležitostí.
 4. V případě uplatnění Slevového kuponu je nutno uvést registrační číslo kuponu do poznámek k objednávce.
 5. Místem dodání zboží je adresa uvedená kupujícím v registračním formuláři.
 6. Vlastnické právo ke zboží přechází na kupujícího, pod podmínkou zaplacení kupní ceny, jeho převzetím.
 7. Vyplněním registračního formuláře, či závazné objednávky, kupující dává prodávajícímu souhlas k shromažďování a archivování osobních údajů o kupujícím a o jeho nákupech.
 8. Veškeré zboží je dodáváno s daňovým dokladem. Zboží zůstává do úplného zaplacení majetkem prodávajícího.
 9. Storno objednávky je možné do 2 hodin od učinění objednávky a to e-mailem na adresu: info@sportlander.cz nebo telefonicky od 8.00 do 16.30 v pracovní dny na tel. čísle: 721 637 702. Storno objednávky nelze provést SMS zprávou.
 10. Tyto obchodní podmínky platí v internetovém obchodě www.sportlander.cz, jehož provozovatelem je společnost GURU SOLUTIONS s.r.o., se sídlem v Nademlejnské ulici 600/1 v Praze.

Práva a povinnosti kupujícího

 1. Kupující je povinen uvést správnou a úplnou poštovní adresu, na kterou má být objednané zboží odesláno. Kupující je povinen uvést také telefonní kontakt, který prodávající předá přepravci za účelem zajištění komfortního dodání zásilky kupujícímu.
 2. Kupující je povinen odebrat objednané zboží a zaplatit celkovou cenu, včetně případného poštovného. S konečnou cenou za zboží je zákazník srozuměn při vyplňování objednávky ještě před jejím závazným potvrzením.
 3. Kupující má právo na vymazání svých osobních údajů z databáze, učiní-li tak písemnou formou.

Práva a povinnosti prodávajícího

 1. Veškeré osobní údaje poskytnuté při registraci jsou důvěrné.
 2. Prodávající má povinnost vymazat registrovaného zákazníka z databáze v případě, že o to zákazník písemně požádá.
 3. Prodávající má právo odmítnout objednávku, pokud kupující opakovaně neplní svůj závazek odebrat zboží a zaplatit kupní cenu.
 4. V případě neodebrání objednaného zboží je kupující povinen uhradit veškeré náklady marně vynaložené na doručení objednaného zboží.
 5. Prodávající má právo od kupní smlouvy (závazné objednávky) odstoupit, stane-li se plnění nemožným, nedohodne-li se s kupujícím na novém plnění.

Způsob platby

Kupující má možnost si při sjednání obchodních podmínek (formou vyplnění objednávky) vybrat z níže uvedených způsobů plateb:

 1. Na dobírku (Česká pošta nebo PPL) - platba v hotovosti při převzetí zboží (v případě PPL je možná platba platební kartou při převzetí zboží přímo u předávajícího kurýra) - při sjednání platby touto formou platí běžné pravidla pro doručení, další info viz. bod Poštovné a balné.
 2. Platba platební kartou – SportLander.cz aktuálně nenabízí platbu kartou.
 3. Bankovním převodem - při sjednání způsobu platby převodem na bankovní účet se zákazníkovi automaticky vygeneruje e-mail s podklady pro takto zvolenou formu platbu převodem. V případě neobdržení e-mailu s těmito podklady nás neváhejte kontaktovat na info@sportlander.cz. Zboží je vyexpedováno ihned po přijetí platby na náš účet. Mezibankovní převod trvá obvykle 1 pracovní den. Věnujte prosím pozornost správnému vyplnění variabilního symbolu při tvorbě Vašeho platebního příkazu pro snadnější identifikaci příchozí platby.
 4. U objednávek s dodací adresou v zemích EU mimo ČR a Slovenska je momentálně možný pouze způsob platby bankovním převodem. U objednávek s dodací adresou na Slovensku je možný způsob platby bankovním převodem nebo na dobírku.

Poštovné a balné

Cena poštovného a balného je uvedena vždy u volby dopravy v 2. kroku průběhu objednávky v nákupním koši.

 1. Poštovné a balné (balík do 2 kg) v ČR činí 73,- Kč (PPL), 91,- Kč (DPD), 65,- Kč (DPD PickUp a Uloženka) a 136,- Kč (Česká pošta) u objednávek v hodnotě do 1889,- Kč. Cena poštovného a balného u balíků nad 2 kg je dle platného ceníku České pošty. V případě, že poštovné bude činit více než 136,- Kč, bude zákazník o této skutečnosti informován telefonicky či emailem našimi zaměstnanci.U objednávek nad 1890,- Kč nabízíme poštovné a balné zdarma při dopravě prostřednictvím PPL nebo na výdejní místo DPD Pickup nebo na výdejní místo Uloženka.
 2. V případě doručení přepravní společností PPL činí poštovné a balné 73,- Kč u objednávek v hodnotě do 1889,- Kč. Více o způsobu doručení na http://www.ppl.cz/.
 3. Platba na dobírku je zpoplatněna manipulačním poplatkem 28,- Kč (DPD), 36,- Kč (PPL) a 46,- Kč (Česká pošta). U objednávek nad 1890,- Kč je platba na dobírku zdarma při dopravě PPL. U objednávek nad 2490,- Kč je platba na dobírku zdarma při dopravě DPD. U objednávek nad 4000,- Kč je platba na dobírku zdarma při dopravě Českou poštou. Platba převodem na účet je zdarma.
 4. U osobního odběru na výdejním místě Chebská 79/23, Plzeň je poštovné a balné zdarma.
 5. Výše uvedené podmínky pro poštovné a balné se vztahují pouze na zásilky zasílané do ČR. U objednávek s dodací adresou mimo ČR je cena za dopravné a balné od 260,- Kč podle destinace a váhy zásilky. Doprava bude momentálně službou DPD. Dopravné a balné na Slovensko je od 260,- Kč, dopravné a balné do Rakouska, Německa a Polska je od 360,- Kč, dopravné a balné do Belgie, Estonska, Francie, Velké Británie, Holandska, Maďarska, Itálie, Lotyšska, Litvy, Lucemburska, Rumunska a Slovinska je od 570,- Kč, dopravné a balné do ostatních zemí EU je od 690,- Kč. Forma platby u objednávek s dodací adresou mimo ČR je možná převodem na účet. U objednávek nad 6000,- Kč s dodací adresou mimo ČR je dopravné a balné zdarma. U objednávek nad 4000,- Kč s dodací adresou na Slovensku je dopravné a balné zdarma.Zákazníkům ze Slovenska, Polska a jiných zemí poskytujeme individuální přístup a rádi probereme detaily objednávky e-mailem, telefonicky, či po skype.Převzetí zboží

 1. Objednávky jsou vyřizovány pokud možno ihned ode dne potvrzení. V případě, že zboží je nutno objednat a není možné dodržet termín expedice, zákazník bude na tuto skutečnost upozorněn e-mailem, ve kterém bude tento termín upřesněn.
 2. Vyřízením objednávky se myslí předání zboží přepravním společnostem. K objednávkám budou účtovány náklady spojené s doručením. Veškeré zboží je dodáváno s daňovým dokladem. Zboží zůstává do úplného zaplacení majetkem prodávajícího. Dodavatel si vyhrazuje právo objednávku zrušit v případě, že se zboží již nevyrábí nebo nedodává nebo se výrazným způsobem změnila jeho cena. V případě zrušení objednávky Vás budeme kontaktovat a navrhneme náhradní řešení.
 3. Zboží je také možné převzít osobně na adrese:


SPORTLANDER.CZ
Chebská 79/23
322 00 Plzeň

Kontakt: +420 721 637 702. Je vhodné se předem domluvit.

Čas a způsob doručení


 1. Dodací lhůta je obvykle od 1 do 3 pracovních dnů. V mimořádných případech do 7 pracovních dní v závislosti na zvoleném druhu dopravy a sezónnosti.
 2. Při doručení Českou poštou je doba doručení od 1 do 7 pracovních dní od objednání.
 3. Zboží značky Coleman a Sevylor je dodáváno obvykle do 7 pracovních dní od objednání.
 4. Objednávky přijaté v pátek budou odeslány nejdříve v pondělí.
 5. U objednávek odesílaných formou PPL (expresní zásilková služba) je třeba sdělit telefonní číslo pro správné doručení. Objednávku přijaté do 13 hodin lze vyřídit příslušného dne, u objednávek po 13h je datum doručení posunuto o další 1 den. Následující den je balík předán dopravci (PPL) a třetí den od přijetí objednávky doručí dopravce (PPL) balík na adresu klienta. Zásilky formou PPL jsou odesílané denně.
 6. Zboží placené převodem je odesíláno ihned tj. nejpozději následující pracovní den po připsání platby na náš účet.


Nebezpečí škody na zboží

Nebezpečí škody na zboží přechází na kupujícího v době, kdy převezme zboží od prodávajícího, resp. od dopravce.

Prohlídka zboží

Kupující je povinen prohlédnout si řádně zboží s vynaložením odborné péče a to podle možnosti co nejdříve po přechodu „nebezpečí škody na zboží“ na kupujícího. Jestliže kupující zboží neprohlédne nebo nezařídí, aby bylo prohlédnuto v době přechodu „nebezpečí škody na zboží“ na něj, nemůže uplatnit nároky z vad zjistitelných při této prohlídce. Týž den, kdy kupující zjistil vady zboží, je povinen podat písemnou zprávu prodávajícímu.

Odstoupení od smlouvy a možnost vrácení zboží

Kupující má právo podle zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoniku v platném znění odstoupit od smlouvy ve lhůtě čtrnácti dnů. Lhůta běží ode dne uzavření smlouvy a jde-li o kupní smlouvu, ode dne převzetí zboží. Odstoupí-li spotřebitel od smlouvy, zašle nebo předá prodávajícímu bez zbytečného odkladu nepoškozené zboží, bez známek užívání nebo opotřebování bez zbytečného odkladu, nejpozději do čtrnácti dnů od odstoupení od smlouvy. Odstoupí-li spotřebitel od smlouvy, vrátí mu podnikatel bez zbytečného odkladu, nejpozději do čtrnácti dnů od odstoupení od smlouvy, všechny peněžní prostředky včetně nákladů na dodání, které od něho na základě smlouvy přijal, stejným způsobem. Podnikatel vrátí spotřebiteli přijaté peněžení prostředky jiným způsobem jen tehdy, pokud s tím spotřebitel souhlasil a pokud mu tím nevzniknou další náklady. Společnost GURU SOLUTIONS s.r.o. Vám dále nabízí výměnu zboží do 14 pracovních dní od objednávky. V případě, že z nějakého důvodu posíláte zboží zpět (špatná velikost, barva, vada na zboží atd.), vložte prosím ke zboží paragon a dopis s důvodem, proč tak činíte a zda chcete vyměnit velikost, barvu nebo zda máte zájem o jiné zboží. Před odesláním zásilky kontaktujte, prosím, zákaznickou podporu SportLander.cz buď e-mailem na info@sportlander.cz nebo telefonicky od 8.00 do 16.30 v pracovní dny na tel. čísle: 721 637 702.
Dopis (na adresu SPORTLANDER.CZ, Chebská 79/23, 322 00 Plzeň) nebo email (na info@sportland.cz) s textem: "Žádám o výměnu zboží na základě smlouvy ze dne DD.MM.RRRR č. (číslo objednávky) a požaduji jeho výměnu za zboží níže specifikované." Datum a podpis. (Alternativně je možné uvést jiný text obdobného charakteru.)
Zboží doručte nebo zašlete vždy jen na adresu reklamačního oddělení SPORTLANDER.CZ - REKLAMAČNÍ ODDĚLENÍ, Chebská 79/23, 322 00 Plzeň. Pokud si nejste jistí, kontaktujte nás na tel. čísle: 721 637 702, event. napište nám email, naši pracovníci Vám ochotně poradí. Pro rychlejší vyřízení vrácení zboží, prosím, pošlete i kopii objednávky, kterou jste obdrželi na emailovou adresu (případně stačí datum objednávky a jméno, na které byla uskutečněna). Dodavatel se zavazuje Váš požadavek vyřešit v co nejkratší možné době.
Po obdržení vráceného zboží s požadavkem na vrácení peněz, prodávající obratem zákazníkovi vrátí zpět odpovídající částku předem dohodnutým způsobem.
Dopis (na adresu SPORTLANDER.CZ, Chebská 79/23, 322 00 Plzeň) nebo email (na info@sportlander.cz) s textem: "Chci jednostranně odstoupit od smlouvy ze dne DD.MM.RRRR č. (číslo objednávky) a požaduji vrácení uhrazené částky za zboží na adresu (pokud požadujete vrácení peněz na účet, uveďte prosím číslo účtu)." Datum a podpis. (Alternativně je možné uvést jiný text obdobného charakteru, který bude vyjadřovat projev vůle o odstoupení od smlouvy.)
Od kupní smlouvy má kupující právo odstoupit bez udání důvodu ve lhůtě 14 dnů ode dne následujícího po dni převzetí zboží.
Pro účely uplatnění práva na odstoupení od smlouvy nás musíte o svém odstoupení od této smlouvy informovat, a to prostřednictvím dopisu, e-mailu, případně i osobně. Můžete použít přiložený vzorový formulář pro odstoupení od kupní smlouvy, není to však Vaší povinností.
Aby byla dodržena lhůta pro odstoupení od kupní smlouvy daná zákonem, postačuje odeslat odstoupení od kupní smlouvy před uplynutím příslušné lhůty.
Pokud odstoupíte od kupní smlouvy, vrátíme Vám bez zbytečného odkladu celou výši kupní smlouvy, nejpozději do 14 dnů ode dne, kdy nám došlo Vaše oznámení o odstoupení od kupní smlouvy.
Pro vrácení plateb použije prodávající platbu převodem na účet kupujícího nebo platební prostředek, který použil(a) pro provedení počáteční transakce kupující, pokud kupující výslovně neurčil(a) jinak. V žádném případě tím kupujícímu nevzniknou další náklady.
Zboží bez zbytečného odkladu, nejpozději do 14 dnů ode dne, kdy došlo k odstoupení od kupní smlouvy, zašlete nebo osobně doručte na adresu SportLander.cz, Chebská 79/23, Plzeň.
Kupující ponese přímé náklady spojené s vrácením zboží.
Kupující má právo obeznámit se s povahou, vlastnostmi a funkčností zboží.
Pokud kupující odstoupí od kupní smlouvy, může k vrácení zakoupeného zboží použít libovolného přepravce.

Reklamace

 1. Případné reklamace budou vyřízeny v souladu s podmínkami reklamace www.sportland.cz a právním řádem platným v ČR.
 1. Zboží lze reklamovat u provozovatele dle podmínek reklamace na emailové adrese nebo telefonicky.Adresa reklamačního odd. a skladu:
SPORTLANDER.CZ - REKLAMAČNÍ ODDĚLENÍ
Chebská 79/23
322 00 Plzeň,
Kontakt: +420 721 637 702, E-mail: info@sportlander.cz


 1. Kupující je povinen při převzetí zboží bez zbytečného odkladu zboží prohlédnout a o případných zjištěných vadách okamžitě informovat prodávajícího.
 2. Oznámení o zjištěných vadách musí kupující učinit písemnou formou a přiložit k reklamovanému zboží. Popíše o jaké vady se jedná a jak se projevují.
 3. Prodávající se zavazuje informovat zákazníka nejpozději do pěti dnů od obdržení reklamace o způsobu jejího vyřízení.
 4. Dále je nutné, aby kupující v případě že prodávajícímu zasílá vadné zboží k reklamaci, jej zaslal kompletní tak, jak jej převzal od prodávajícího a včetně všech součástí dodávky. Dopravce neručí za špatně zabalené zásilky.
 5. Prodávající nepřebírá odpovědnost za škody vyplývající z provozu produktů, funkčních vlastností a škod z neodborného používání produktů, stejně jako škod způsobených vnějšími událostmi a chybnou manipulací. Na vady tohoto původu se nevztahuje ani poskytnutá záruka. Záruční doba začíná běžet dnem převzetí zboží kupujícím.
 6. Je-li závada na zboží opravitelná (většina případů), je oprava provedena bezplatně, v opačném případě bude zboží vyměněno na náklady prodávajícího. Reklamace, včetně odstranění vady, bude vyřízena bez zbytečného odkladu, nejpozději však do 30 dnů ode dne uplatnění reklamace, pokud se prodávající s kupujícím nedohodne jinak. Náklady na doručení zboží prodávajícímu nese kupující. Náklady na doručení opraveného nebo vyměněného zboží kupujícímu nese prodávající.


Reklamované zboží neposílejte na dobírku. Takto vrácené zboží nebude přijato a prodlužujete tím dobu vyřízení. Reklamační řád společnosti GURU SOLUTIONS s. r. o. v celém jeho znění naleznete zde.
Na zakoupené zboží v e-shopu WWW.SPORTLANDER.CZ se vztahuje zákonná záruka v délce 24 měsíců. Záruční doba každého zboží začíná běžet okamžikem, kdy kupující převezme věc od prodávajícího. Záruka se vztahuje na vady. Opotřebení věci nadměrným užíváním, nebo opotřebení věci způsobené jejím obvyklým užíváním, či poškození věci vlastním zaviněním, například mechanickým poškozením, bohužel, nemůže být předmětem reklamace. Reklamační řád e-shopu WWW.SPORTLANDER.CZ v celém jeho znění naleznete v samostatném Reklamačním řádu.
Provozovatel e-shopu www.sportlander.cz dále tímto informuje spotřebitele/kupujícího o možnosti mimosoudního řešení spotřebitelských sporů ADR. V případě, že dojde mezi prodávajícím a kupujícím ke vzniku spotřebitelského sporu z kupní smlouvy nebo ze smlouvy o poskytování služeb, který se nepodaří vyřešit vzájemnou dohodou, může spotřebitel podat návrh na mimosoudní řešení takového sporu určenému subjektu mimosoudního řešení spotřebitelských sporů, kterým je Česká obchodní inspekce, Ústřední inspektorát – oddělení ADR, Štěpánská 15, 120 00 Praha 2,Email: adr@coi.cz, Web: adr.coi.cz.

Ochrana osobních dat

Dodavatel prohlašuje, že veškeré osobní údaje jsou důvěrné, budou použity pouze pro interní potřebu dodavatele a nebudou zveřejněny, či nijak zneužity. Osobní informace jsou shromažďovány pro obchodní a marketingové potřeby dodavatele. Při nakládání s osobními daty se dodavatel zavazuje řídit platnou legislativou o ochraně osobních údajů a NAŘÍZENÍM EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů. Zákazník registrací dává souhlas ke shromažďování osobních údajů. Při registraci jsou požadovány základní informace zákazníka, které se dále doplňují při provedení objednávky. I v případě odeslání Vaší e-mailové adresy nebo dotazu na adresu info@sportland.cz a newsletter@sportland.cz můžete být zařazeni do databáze zákazníků, kterým zasíláme informace o novinkách, slevách, soutěžích apod.. Je v zájmu e-shopu SPORTLANDER.CZ a společnosti GURU SOLUTIONS s.r.o. chránit Vaše soukromí.

Závěrečná ustanovení

 1. Tyto obchodní podmínky jsou platné od 1. 5. 2013.
 2. Osobním objednáním, nebo jakoukoli formou objednávky včetně odeslání elektronické objednávky kupující bez výhrad přijímá veškerá ustanovení obchodních podmínek ve znění platném v den odeslání objednávky, jakož i v den odeslání objednávky, platnou cenu objednaného zboží včetně přepravného či poštovného, nebylo-li v konkrétním případě prokazatelně dohodnuto jinak. Odeslanou objednávkou je kupující neodvolatelně vázán.
 3. Účastníci se výslovně ve smyslu ust. §262 odstavce 1 obchodního zákoníku dohodli, že není-li podmínkami výslovně stanoveno jinak, řídí se jejich práva a povinnosti obchodním zákoníkem.

Provozovatel SPORTLANDER.CZ

Administrativní sídlo společnosti:

GURU SOLUTIONS s.r.o.
Nademlejnská 600/1 198 00 Praha 9
Czech Republic


email: info@sportlander.cz
mobil: +420 721 637 702

Provozní doba: Po - Pá 8.00 - 16.00

IČO: 26328534
DIČ: CZ26328534

JIŽ NEPŘIJÍMÁME NOVÉ OBJEDNÁVKY, DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.

Rádi vám pomůžeme

V pracovní dny od 8 do 16.30 hodin
Telefon
721 637 702
Skype
SportLandercz
Váš košík je prázdný 0
0 oblíbených produktů