Péče a údržba

Praní materiálů

Doporučujeme postupovat podle údajů na etiketě všité na výrobku. Dodržujte teplotu uvedenou na štítku. Nedoporučujeme používat avivážní prostředky, ani namáčení produktů před praním do pracího roztoku. Oblečení lze vyžehlit při dodržení pokynů na všité etiketě - zde uvedeno symbolem maximální teploty při žehlení. Jestliže ždímání proběhne do 500 otáček /min. nebývá žehlení nutné. Po několikanásobném (2-3x) vyprání doporučujeme obnovit vodoodpudivost aplikací vhodného impregnačního prostředku.

Ruční praní materiálů

Při ručním praní je třeba dávat pozor zejména na správné promíchání a rozpuštění roztoku pro ruční praní před vložením praného oblečení. Nedoporučujeme postupovat tak, že se napustí umyvadlo, vana, vloží produkt a navrch nasype prací prášek. Takový postup je velmi nepříznivý pro barvu látky a může dojít k jejímu nerovnoměrnému vyblednutí. Neznamená to však že je ruční praní nepřípustné. Při aplikaci speciálních tekutých pracích prostředků, kde jejich výrobce ruční praní doporučuje, by při dodržení návodu nemělo dojít k problémům.

Materiály a aviváž

Avivážní prostředky většinou narušují vodoodpudivou úpravu tkaniny. Na látce mohou vznikat skvrny, zvlášť když aviváž neprobíhá v pračce. Z toho důvodu použití aviváže pro technické oblečení nedoporučujeme.

Praní membránového oblečení

Doporučujeme praní v některém speciálním pracím prostředku, např. TECH WASCH firmy Nikwax. Vždy dodržujte postup stanovený výrobcem pracího prostředku.

Impregnace

Svrchní oblečení je vhodné impregnovat, začíná-li se voda vsakovat do látky i při velmi mírném dešti. Nelze však přesně stanovit po kolika vypráních je impregnace nutná. Impregnačních prostředků je celá řada. Lze zvolit např. TX Direct firmy Nikwax. Rozhodně doporučujeme nákup impregnace pouuze v některém specializovaném sportovním obchodě.

Správná péče o stan

Stan je třeba stavět na místě vyčištěném od ostrých předmětů, kamenů atd., které by mohly poškodit podlážku. V případě, že terén nelze takto upravit, doporučujeme vypodložit podlážku vhodnou plachtou. Stanu také prospěje, pokud se budete pohybovat pouze po rozložených karimatkách. Polyethylenová podlážka není použitelná za nízkých teplot, neboť hrozí její poškození při balení, kdy zkřehlá může popraskat. Stan je třeba balit vždy suchý, případně jej okamžitě po návratu dokonale usušit. Životnost vnějšího stanu a podlážky lze prodloužit pravidelným ošetřováním impregnačními prostředky, k tomuto účelu určenými. Tyče je dobré udržovat suché a čisté, nevystavovat je pádům, úderům, nadměrné mechanické zátěži. Spojky tyčí je možné ošetřovat konzervačními prostředky s obsahem silikonu, nepoškozujícími ostatní použité materiály.

Údržba spacího pytle

Ideální způsob uskladnění spacího pytle je rozložit jej volně nebo nechat viset na suchém, temném místě. Spací pytel, který právě používáme, by měl být udržován tak suchý, jak je to možné v daných klimatických podmínkách. Je důležité průběžně spací pytel větrat a po návratu jej nechat uschnout. Spací pytel ať už vyrobený z umělých vláken nebo peří by se měl prát v ruce ve speciálních prostředcích (např. od firmy Nikwax atd.). Po vyprání je třeba spací pytel důkladně vymáchat (je možné použít impregnační prostředky od výše zmíněných firem, chráníme je před nežádoucí vlhkostí)a poté volně rozložený odkapat a usušit. Při sušení je vhodné příležitostně spací pytel protřást (u péřového spacího pytle se jedná doslova o nutnost)

Vhodné přípravky pro údržbu a praní

Přípravky pro údržbu, praní a impregnaci můžete zakoupit na našem eshopu.

JIŽ NEPŘIJÍMÁME NOVÉ OBJEDNÁVKY, DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.

Rádi vám pomůžeme

V pracovní dny od 8 do 16.30 hodin
Telefon
721 637 702
Skype
SportLandercz
Váš košík je prázdný 0
0 oblíbených produktů